اخبار

مدیرکل ارشاد اسلامی استان گلستان بیان داشت

مدیرکل ارشاد اسلامی استان گلستان بیان داشت
تمرکززدایی در عرصه موسیقی و توجه به استان ها سبب رشد و بالندگی کشور خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، غلامرضا منتظری در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر گفت:بدون تردید هر رخداد و رویداد ملی و بین المللی دارای چندین پیامد است که در وهله نخست امکان رشد و شکوفایی استعدادها در استان های کشور را امکان می سازد.

وی افزود: همچنین فراهم ساختن فرصت تبادل تجربه و ارتقای تراز فرهنگی و هنری استان ها از جمله پیامدهای برگزاری جشنواره موسیقی فجر بشمار می رود.

ژمدیرکل ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: ما وقتی سخن از عدالت به میان می آوریم بدان معناست که باید فرصت ها و امکانات را بر اساس یک تقسیم منطقی و نیاز توزیع بکنیم و بنظرم فرصت های فرهنگی هنری یکی از این فرصت ها است.وی با اشاره به برگزاری همزمان جشنواره موسیقی فجر در سایر استان ها یادآور شد: تمرکززدایی در حوزه فرهنگ و هنر و توجه به استان ها رشد و بالندگی کشور را در پی خواهد داشت.

منتظری در ادامه تصریح کرد: نفس برگزاری جشنواره ارزشمند و شایسته است، این جشنواره با عنوان فجر را با خود دارد و باید متناسب با آرمان ها و اهداف انقلاب در حوزه موسیقی فجر تولیدات مناسبی ایجاد کنیم.                     

وی با تاکید بر اینکه هنر رسالت و مسئولیتی در قبال انتقال پیام انقلاب دارد؛ یادآور شد: هنر امروزه به عنوان یک زبان بین المللی بشمار می آید و اگر بتوانیم آثار فاخر موسیقایی متناسب با آرمان های انقلاب تولید کنیم؛ می توانیم به کشورهای دیگر نیز صادر و پیام انقلاب را به گوش جهانیان برسانیم.

وی با اشاره به سیاست جوانگرایی در برگزاری جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: این امر یک ضرورت انکارناپذیر است چرا که جوانان سازنده فردای موسیقی کشور هستند و اگر به آنان توجهی نشود فردای پیشرفت و مترقی در زمینه موسیقی نخواهیم داشت.

منتظری با اشاره به قابلیت های استان گلستان در زمینه برگزاری جشنواره موسیقی فجر یادآور شد: گلستان در حوزه موسیقی یکی از استان های مستعد کشور است.

وی ادامه داد: همچنین استان گلستان دارای چندین اقوام با خرده فرهنگ های متفاوتی است که این امر یکی دیگر از نقاط قوت بشمار می رود.

 

وی اظهار داشت: موسیقی مقامی گلستان در سطح استان بسیار قوی بوده و در حوزه موسیقی سنتی و کلاسیک نیز علاقمندان زیادی دارد.

 

مدیرکل ارشاد اسلامی استان گلستان در خاتمه گفت: گلستان دارای طرفداران و علاقمندان بیشمار موسیقی است و مراکز فرهنگی استان نیز دارای امکانات اولیه مناسب و مطلوبی برای برگزاری میزبانی این رخداد بین المللی هستند.

 

۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید