اخبار

میزبانی استان ها در جشنواره موسیقی فجرسبب رشد موسیقی کشور می شود

میزبانی استان ها در جشنواره موسیقی فجرسبب رشد موسیقی کشور می شود
رئیس انجمن موسیقی یاسوج بیان داشت، معتقدم میزبانی سایر استان ها در برگزاری جشنواره موسیقی فجر کمک شایانی در راستای رشد موسیقی کشور می کند. به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، همت هاشمی در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر اظهار نمود: تمرکز موسیقی و توانمندی های موسیقایی کشور به غیر از چند سال اخیر همیشه در تهران بود و فقط شهروندان پایتخت بودن که می توانستند از این فرصت استفاده کنند.

 

 

           

 

رییس انجمن موسیقی یاسوج گفت: خوشبختانه این روند طی چند سال اخیر متوقف شد و سایر استان های کشور نیز میزبان برگزاری جشنواره موسیقی فجر شدند.

 

وی ادامه داد: هم اکنون برخی از استان های کشور میزبان چندین گروه موسیقایی در جشنواره موسیقی فجر هستند و همین امر سبب معرفی کردن هنر سایر استان ها به مخاطبان شهرستانی است.

 

هاشمی با اشاره به میزبانی یاسوج برای این دوره از جشنواره موسیقی فجرخاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار گروهی از بوشهر به یاسوج آمده و برای اولین بار موسیقی محلی این گروه در این استان اجرا می شود.

 

وی اظهار داشت: همچنین هنرمندان و هنردوستان یاسوجی امسال شاهد اجرای نخستین بار موسیقی استان فارس و گروه نوازی در بخش موسیقی سنتی و ترکیب سازهای سنتی در بخش بی کلام هستند.

 

رییس انجمن موسیقی یاسوج گفت: این روند مطلوب و مثبت در گذشته وجود نداشت و فقط گروه های داخلی استان در شهرستان های کهکیلویه و بویراحمد به اجرای برنامه می پرداختند.

 

وی با اشاره به تاثیرات مطلوب برگزاری جشنواره موسیقی فجرافزود: سال گذشته برگزاری این فستیوال هنری در یاسوج علاوه بر اینکه سبب آشنایی مردم با انواع سازها شدند با انواع موسیقی و فرهنگ های مختلف کشور نیز آشنا شدند.

 

هاشمی یادآور شد: همچنین برگزاری بیست و هفتمین دوره موسیقی کشور در یاسوج تاثیر مستقیمی در موسیقی سنتی و بومی کشور داشته است.

 

وی اظهار داشت: هنرمندان استانی در سال گذشته با جشنواره ای برخورد کردند که موسیقی جدی در آن اجرا می شد.

 

وی خاطرنشان کرد: استان کهکیلویه و بویراحمد سال گذشته فقط دو گروه در جشنواره موسیقی فجر داشت اما امسال شش گروه درخواست حضور در این جشنواره را داشتند که ما سه گروه موسیقایی از بین آنان انتخاب کردیم.

 

رییس انجمن موسیقی یاسوج یادآور شد: همچنین یکی دیگر از مزیت های برگزاری جشنواره موسیقی فجر آشنا ساختن شهروندان با آداب و رسوم و هنر سایر استان های کشور است.

 

وی اظهار داشت: امسال مقرر شده که در ابتدای هر اجرا در این جشنواره بطور حدود 10 دقیقه در مورد وضعیت و نوعی موسیقی که ارائه خواهد شد و جنبه های هنری گروه شرکت کننده مطالبی را بیان کنیم.

 

هاشمی در مورد نقش انجمن موسیقی یاسوج در برگزاری این جشنواره نیز خاطرنشان کرد: تمامی اجراها و کنسرت ها طی 10 سال گذشته توسط انجمن موسیقی استان برگزار می شد.

 

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر 25 بهمن ماه لغایت 1 اسفندماه به دبیری حسن ریاحی برگزار می شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۲۱:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید