اخبار

تمام بضاعت های شیراز را برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر به کار گرفتیم

تمام بضاعت های شیراز را برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر به کار گرفتیم
مدیرکل ارشاد استان فارس گفت: استان فارس با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی اش تمامی بضاعت های خویش را برای هرچه باشکوه برگزار شدن فستیوال ملی و بین المللی موسیقی فجر بکار گرفته است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، احمد همتی در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به برگزاری همزمان این جشنواره در تهران و سایر استان های کشور اظهار داشت: بطور حتم هر رویداد فرهنگی و هنری که در استان انجام می گیرد سبب بالندگی و رشد و شکوفایی هنر می شود.

وی افزود: برگزاری همزمان جشنواره موسیقی فجر در تهران و سایر استان های کشور تاثیر بسزایی در رشد و ارتقای کیفی موسیقی شده و تولیدات هنرمندان موسیقایی را هدفمند و فاخر می کند.

وی خاطرنشان کرد: شعار دولت نهم و دهم عدالت محوری بوده و بر همین اساس نیز طی چند سال گذشته شاهد برگزاری جشنواره موسیقی فجر در سایر شهرستان های کشور نیز بوده ایم.

همتی یادآور شد: برگزاری جشنواره موسیقی فجر در سایر استان ها موجب رشد موسیقی های سنتی و بومی استان ها شده و هم باعث کاهش هزینه های رفت و آمد بسیاری از علاقمندان موسیقایی می شود.

وی اظهار داشت: همچنین این سیاست عدالت محور سبب تمرکززدایی و پخش آثار هنری و فرهنگی در کل کشور شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه جوانان یکی از اهداف مهم جنگ نرم دشمنان نظام جمهوری اسلامی هستند، ادامه داد: معتقدم اتکا و اعتماد به جوانان در هر مقطع ای از انقلاب اسلامی باعث رشد و تعالی بوده است.

مدیرکل ارشاد استان فارس گفت: جوانان چه در عرصه های علمی و تکنولوژی و چه در عرصه فرهنگ و هنر نشان داده اند که وقتی مورد اعتماد مسوولان قرار بگیرند کارهای ارزشمند و ناشدنی را انجام می دهند.

وی با اشاره به سیاست جوانگرایی در جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: بطور حتم این جوانگرایی با توجه با جامعه ما که جوان است می تواند در رغبت مخاطبان به تولیدات هنرمندان نیز موثر باشد.

همتی در ادامه با اشاره به قابلیت های استان فارس برای میزبانی جشنواره موسیقی فجر گفت: استان فارس با توجه به سابقه تاریخی و نیز فرهنگ سازی و تمدن سازی این خطه در عرصه های مختلف تمامی بضاعت های خویش را برای هرچه باشکوه برگزار شدن این فستیوال ملی و بین المللی بکار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: استان فارس یکی از پایگاه های قوی کشور در برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری است.

همتی در خاتمه اظهار داشت: امسال در حاشیه برگزاری جشنواره موسیقی فجر در شیراز 10 فیلم مستند مختلف پیرامون رشد کیفی موسیقی به همراه نقد و بررسی به نمایش گذاشته می شود.

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر 25 بهمن ماه لغایت 1 اسفندماه به دبیری حسن ریاحی برگزار می شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید