اخبار

مصمم به حمایت از موسیقی های فاخر هستیم

مصمم به حمایت از موسیقی های فاخر هستیم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصمم به حمایت از موسیقی های فاخر هستیم، گفت: مجلس از موسیقی هایی که در راستای اعتلای ارزش های ملی و عرفانی است؛ حمایت می کند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی،جمشید جعفرپور در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: معتقدم موسیقی از جمله هنرهایی است که می تواند، عامل ارتقا و پیشرفت فرهنگی و روحیه جامعه باشد.

 

وی افزود: متاسفانه سابقه ای که موسیقی از قبل از انقلاب در کشور دارد، سبب شده که یک ذهنیت منفی در مورد این هنر در اذهان عمومی جامعه خصوصا قشرهای متدین تر و مذهبی تر شکل بگیرد.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: عموما کاربرد موسیقی قبل از انقلاب در مجامع و محافلی بود که هیچ نسبتی با مسائل معنوی، عرفانی و حتی ملی نداشت.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یک نگاه منفی به این هنر وجود داشت که البته به مرور بخشی از این دیدگاه به سبب وجود نمونه هایی مناسب و مطلوبی از موسیقی در شعر، آهنگ و اجرا اصلاح شد.

 

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر همین اساس توانستیم رد پای  موسیقی را در سال های آتی در محافل دینی و انقلابی ببینیم.

 

جعفرپور در ادامه  اظهار داشت: جشنواره های موسیقی فجر یکی از مکان هایی بود که می تواند ویترین موسیقی کشور در طول یک سال باشد.

 

وی تصریح کرد: البته مهم این است که سیاست گذاری حاکم بر جشنواره های موسیقی فجر به گونه ای بشود که بتواند دغدغه های دینی و ملی کشور را پاسخ دهد.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم اگر بتوانیم موسیقی های اصیل کشور را که برگرفته از جهت گیری های ملی و مذهبی کشور باشد را ترویج کنیم، بطور حتم بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرد.

 

وی تصریح کرد: هم اکنون بطور مثال موسیقی های محلی و بومی متاسفانه خیلی مهجور مانده است و آنگونه که باید مورد استقبال قرار نمی گیرد.

 

جعفرپور خاطرنشان کرد: امیدوارم به این نوع از موسیقی در جشنواره های فجر بیش از گذشته توجه شود و مسوولان اهتمام جدی در تشویق و تقویت هنرمندان پیشکسوتی که اغلب در شهرستان ها نیز هستند؛ داشته باشند.

 

وی گفت: متاسفانه هم اکنون بازار این هنر در دست افرادی است که موسیقی را صرفا در تهران تولید می کنند و در این بین هنرمندان شهرستانی جایگاهی ندارند.

 

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر همین اساس معتقدم در جشنواره های موسیقی فجر باید به گروه های شهرستانی توجهی ویژه داشته و از آنان حمایت کنند.

 

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر 25 بهمن ماه لغایت 1 اسفندماه به دبیری حسن ریاحی برگزار می شود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید