اخبار

جوانان آینده سازان هنر و موسیقی این مرز و بوم هستند

جوانان آینده سازان هنر و موسیقی این مرز و بوم هستند
عضو هیئت داوران گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی گفت آینده سازان هنر و موسیقی این مرز و بوم، همین جوان های امروز هستند که ما در تلاشیم با برگزاری بخش های نوین در چشنواره های مختلف آنها را به خلاقیت و نوآوری تشویق کنیم .

 

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، مسعود شعاری ، عضو هیئت داوران گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی با بیان این مطلب به ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت:«یکی از مهم ترین اهداف برگزاری یک جشنواره کشف استعداد های جدید و برنامه ریزی برای پرورش این استعدادهاست . چند سالیست که این موضوع نظر بسیاری از مسئولان را به خود جلب کرده تا برای کشف استعدادهای نسل جوان تلاش بیشتری کنند و بستری برای رشد و نمو آنها فراهم آورند . این مهم در صورتی تحقق می یابد که سرمایه گذاری های مادی و معنوی زیادی در این مورد انجام شود . زمانی این سرمایه گذاری ها به نتیجه می رسند که جوان ها با زمینه هایی که برایشان فراهم شده ، آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند ، در غیر این صورت عرصه را ترک می کنند و موسیقی کشور کم کم رنگ خود را از دست می دهد.»

 

شعاری در رابطه با معیار های انتخاب گروه های برگزیده می گوید :«فاکتور های زیادی برای انتخاب کاری به عنوان برگزیده در نظر گرفته می شود ؛ انتخاب و نوع تنظیم قطعات ، تلفیق شعر و موسیقی ، صدا و ریتم کار،احساس موجود در کار و نوع نوآوری که در قطعه به کار رفته اهمیت همگی از مواردی هستند که به آنها توجه زیادی می شود . »

 

   او در ادامه به این موضوع اشاره کرد: یکی از ارکان مهم موسیقی ایرانی اجرای تک نوازی هاست که مدتی است مورد بی مهری قرار گرفته.

 

عضو هیئت داوران گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی معتقد است که بسیای از ارکستر ها از گردهمایی سولیست های حرفه ای پدید آمده اند که اگر در این روزها نباشند و فعالیت نکنند بخش اعظمی از جشنواره از بین می رود .

 

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بخش های کلاسیک ایرانی، کلاسیک غیر ایرانی ، آواز جمعی، آهنگسازی در دوبخش پایان نامه و بیداری اسلامی با دبیری حسن ریاحی برگزار می شود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید