اخبار

خوشحالم با موزیسین های جوان ایرانی کار می کنم

خوشحالم با موزیسین های جوان ایرانی کار می کنم
کریستیان شولتس بعد از کنسرت «ارکستر آی سو» گفت: خوشحالم با موزیسین های جوان ایرانی کار می کنم چرا که آنها علاوه بر موزیسین بودن قلب رئوف، مهربان و بزرگی دارند و از کار کردن در کنار آنها احساس خوبی به انسان دست می دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، کریستیان شولتس رهبر«ارکستر آی سو» پس از اجراء این ارکستر در گفتگو با ستاد خبری بیست و هشتیمن جشنواره موسیقی فجر گفت: استقبال خوبی را از سوی مخاطبان ایرانی شاهد بودم که اصلا انتظارش را نداشتم و اصلا فکر نمی کردم چنین استقبالی از این اجرا شود.

 

این رهبر اتریشی که ارکستر آی سو را در تالار وحدت رهبری کرده بود در ادامه افزود: من یکشنبه گذشته در اپرای لایپزیک به عنوان رهبر«آرایشگر» رویسینی را رهبری کردم و دقیقا به دلیل همین اجرا بود که کمی دیرتر به ارکستر آی سو در ایران ملحق شدم؛ با وجود اینکه به سالن تالار وحدت نیز آشنایی نداشتم در مجموع از اجرا راضی هستم.

 

وی همچنین تصریح کرد: ما پروژه«ارکستر آی سو» را حدود دو سال است که آغاز کرده ایم و ما به طور پی در پی در طی این مدت کار کرده ایم. از همان ابتدا با کنسرت هایی در سالن های کوچک تر مانند سالن مدرسه خرد آثاری را به روی صحنه بردیم. سال قبل نیز قدم بزرگتری را برداشتیم و در سالن رودکی به روی صحنه رفتیم که طی آن سمفونی 9 شوبرت را اجرا کردیم.

 

کریستیان شولتس ادامه داد: بالاخره به عنوان ثمره تمام تلاش هایمان، امشب در تالار وحدت سمفونی 9 دورژاک را اجرا کردیم که برای هر موزیسینی اجرای این سمفونی سکوی پرتابی محسوب می شود. این کار مهمی بود که با دانشجویان ایرانی موسیقی و نوازندگان غیر حرفه ای موسیقی در ایران انجام شد.

 

رهبر ارکستر آی سو گفت: خوشحالم با موزیسین های جوان ایرانی کار می کنم چرا که آنها علاوه بر موزیسین بودن قلب رئوف، مهربان و بزرگی دارند و از کار کردن در کنار آنها احساس خوبی به انسان دست می دهد.

 

 وی افزود: سال قبل هم در جشنواره موسیقی فجر شرکت کرده بودم و بعد از آن اجرا به این نتیجه رسیدم که سمفونی 9 دورژاک را اجرا کنیم. البته خیلی ها می گفتند که این کار بزرگی است و شاید با این مجموعه نتوانید از عهده آن بر بیایید اما من به آنها گفتم حتما با این ارکستر سمفونی دورژاک را اجرا خواهیم کرد.

 

شولتس درباره علاقه اش به موسیقی ایرانی تاکید کرد: سال قبل کنسرتی از کمانچه را در جشنواره موسیقی فجر دیدم که خیلی خوب بود؛ در واقع یکی از بهترین کنسرت های کمانچه ای بود که تا به حال دیده ام. در آن اجرا سازهای کمانچه، تار و تنبک همنوازی می کردند که بسیار برایم جالب و شنیدنی بود.

 

۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید