اخبار

مدیرکل دفتر موسیقی کشور در آئین اختتامیه جایزه ملی عارف در قزوین:

هدف از برگزاری این جایزه ها و جشنواره ها، کمک به تولید آثار فاخر موسیقایی در جامعه است

هدف از برگزاری این جایزه ها و جشنواره ها، کمک به تولید آثار فاخر موسیقایی در جامعه است
محمد اللهیاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی کشور در پیام تصویری به جایزه ملی عارف گفت: طبیعتا هدف از برگزاری این جایزه ها و جشنواره ها کمک به تولید آثار فاخر موسیقایی در جامعه و همچنین تقویت هوش شنیداری در ارتقای سلیقه شنیداری مردم در جامعه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمد اللهیاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی کشور در آئین اختتامیه جایزه ملی عارف در قزوین عنوان داشت: در موسیقی ایرانی ، پیوند شعر و موسیقی دارای اهمیت فراوانی است و تصنیف به عنوان پایگاه و خاستگاه موسیقی آوازی در ایران شناخته می شود.
 
اللهیاری فومنی گفت: اگرچه پیدایش تصنیف به شیدا نسبت داده می شود اما تصنیف در موسیقی ایرانی توسعه خود را مدیون عارف قزوینی است ؛ در جریان مبارزات انقلاب نیز کانون چاووش به عنوان پایگاه و محمل تولید تصانیف شناخته می شود.
 
وی ادامه داد: طبیعی است که هدف از برگزاری این جایزه ها و جشنواره ها کمک به تولید آثار فاخر موسیقایی در جامعه و همچنین تقویت هوش شنیداری در ارتقای سلیقه شنیداری مردم در جامعه است
 
مدیرکل دفتر موسیقی کشور از تلاش همه دست اندرکاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین که در شرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به برگزاری این جایزه کردند و همچنین از دبیر این جشنواره و هنرمندان عزیزی که از اقصی نقاط کشور آثار خود را برای جایزه ملی عارف ارسال کردند، قدردانی کرد
 
وی تاکید داشت: جای بسی خوشوقتی است که در این جایزه از یکی از مفاخر موسیقی ایرانی در دوره حاضر استاد علی اکبر شکارچی تقدیر می شود.
 
این مقام مسئول در پایان ابراز داشت: امیدوارم که برگزاری این جایزه در کنار سایر جایزه ها و جشنواره هایی که در حوزه موسیقی برگزار می شود، سبب افزایش تولیدات موسیقایی در سطح جامعه و همچنین رونق اقتصاد هنر در کشور شود.
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۶:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید