اخبار

گفت‌و گو با علی اکبر خادم سرپرست گروه همدلان

گفت‌و گو با علی اکبر خادم سرپرست گروه همدلان
گروه همدلان نوا پنجشنبه وجمعه 29و30 تیرماه در تالار رودکی اجرای موسیقی خواهد داشت . به همین بهانه گفتگویی با علی اکبرخادم سرپرست این گروه پیرامون چگونگی و کیفیت قطعات موسیقی این اجرا انجام داده ایم.

 

اجرای تصانیف پر ریتم

.
سرپرست گروه همدلان ضمن بیان اینکه این کنسرت دردوبخش سنتی ومحلی اجرا خواهد شد گفت: دربخش سنتی که درمایه ی اصفهان و دستگاه نوااجرا می شود سعی شده ازتصنیف های بسیار پرریتم وضرب آهنگهایی با تمپوی بالااستفاده شود .

علی اکبرخادم درادامه افزود :بیشتر آهنگهایی که دراین بخش اجرا می شود ازساخته های منوچهر عبدالهی و مهدی زارع است که تنظیمات این آهنگها توسط گروه صورت گرفته است .

وی درادامه بیان داشت :سعی شده ازقطعاتی بهره ببریم که برای مخاطبان احساس پویایی درپی داشته باشد..

علی اکبر خادم که داوری نخستین جشنواره هم آوائی اقوام ایرانی را درکارنامه هنری خوددارد،درمورد بخش محلی این اجرا اظهار داشت :دربخش محلی نیز ترانه ها و آهنگهای محلی با تنظیماتی تازه بخش جذابی را برای مخاطب فراهم می کند .و دربرخی ازقطعات توضیحاتی راجع به تصنیف بصورت موجزدرحد 30 ثانیه ارائه خواهد شد تامخاطب ازچند و چون قطعه ای که اجرا می شود اطلاع پیدا کند.

سرپرست گروه همدلان درموردقطعاتی اجرایی این کنسرت بیان داشت :دربخش سنتی قطعاتی چون اصفهان. نوا، همدلان ،حجران،عشق تو،چرخ زنان وقطعات محلی مانند قطعه یاد،گلابتون،گندم، مرورخاطره ،ایران، را برای علاقمندان اجرا می کنیم

گروه همدلان نواازجمله گروه هایی است که سابقه اجرادرکشورهایی همچون کره جنوبی ،مالزی و...را داشته است.

 

روابط عمومی دفترموسیقی

 

۲۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۴:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید