به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

جشنواره موسیقی با 16 اجرا و یک فیلم کار خود را ادامه می‌دهد

جشنواره موسیقی با 16 اجرا و یک فیلم کار خود را ادامه می‌دهد
جشنواره موسیقی فجر در روز ششم میزبان شانزده گروه است و فیلم ارکستر میدان ویتوریو در خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید
به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ، سه شنبه 29 بهمن ماه تالار وحدت اجرا را ساعت 18:15 با گروه راز و نیاز سالار عقیلی آغاز می کند و ساعت 21 با انور براهم ادامه خواهد داد. 
    در بخش استعدادهای درخشان و در سالن رودکی ساعت 15:30 گلریز زربخش، سهراب بابکی‌راد، آزاده حداد و آوا شادمانی به روی صحنه خواهند رفت. همین سالن ساعت 18:30 در بخش آواز جمعی مهمان گروه آوازی سونات و گروه کر آرپا خواهد بود و ساعت 21:30 ارکستر زهی ایران بر صحنه این سالن خواهند رفت.
   بخش بین الملل ساعت 21 در سالن ایوان شمس میزبان گروه پاییز از کردستان عراق خواهد بود. 
   قبل از آن در ساعت 19 و در برج آزادی گروه های گردانیه و شمسا و ساعت 18:15 در فرهنگسرای نیاوران و در بخش بانوان گروه های آوای مهربانی و پریشاد به روی صحنه می ‌روند .
   ساعت 18:30 صحنه اریکه ایرانیان پذیرای گروه میراث خواهد بود و ساعت 20 در بخش نسلی دیگر و در فرهنگسرای ارسباران گروه های صنم و همنوازان سایه به روی صحنه خواهند رفت. 
  در بخش پاپ و در سالن میلاد ساعت 18:15 علی عبدالمالکی و ساعت 19 محمد علیزاده برنامه خواهند داشت. 
  در ششمین روز از بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر فیلم ارکستر میدان ویتوریو در خانه هنرمندان ساعت 10 به نمایش درخواهند آمد. 
فیلم ارکستر میدان ویتوریو به کارگردانی آگوستینو فرنته از ایتالیا داستان ماجرای اجرای کنسرتی متفاوت در میدان ویتوری شهر رم است. 
با روی کار آمدن دولت محافظه کار سیلوی برلوسکونی در ایتالیا، فعالیت جریانات نژادپرست در ایتالیا مجدداً رشد پیدا کرد و اعمال تبعیض نسبت به مهاجران چه در حوزه کار بلکه در شرایط زندگی در ایتالیا شدت یافت. محله میدان ویتوریو در شهر رم که از مهاجرپذیر‌ترین مناطق پایتخت ایتالیا آماج واکنش های نژادپرستانه قرار گرفت. همزمان با این موضوع، شهرداری رم که به دولت حاکم نزدیک بود و اقدامات نامحسوسی برای پاکسازی منطقه از خارجی‌ها بود، با واگذاری اماکن بزرگ منطقه به بنگاه‌های تجاری بزرگ در صدد آن بود تا با گسیل داشتن ثروتمندان ایتالیایی (که عموماً دیدگاه‌های محافظه کارانه داستند) به محله میدان ویتوریو، شرایط خروج خارجی‌ها را سرعت بخشد. یکی از اقدامات شهرداری، تبدیل یکی از از بناهای قدیمی شهر در این منطقه به یک قمارخانه بود.
هنرمندان ایتالیایی برای جلوگیری از این کار، به جمع آوری طومار پرداخته و در نهایت موفق به توقف این اقدام شدند اما به شرط  اینکه بتوانند مبلغ نسبتاً قابل ملاحظه‌ای را به شهرداری (به عنوان خسارت) پرداخت کنند. این هنرمندان تصمیم گرفتند با کمک اهالی محل، ارکستری از تمامی ملیت‌های مقیم در منطقه تشکیل داده و با اجرای 2 کنسرت، مبلغ مزبور را جمع آوری کنند.

بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تا یکم اسفند ادامه دارد
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۸:۴۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد