راهنمای صدور مجوز

راهنمای استفاده از سامانه صدور مجوز مراکز تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی

برای ورود به سامانه ابتدا باید درخواست شناسه کاربری بدهید. برای این منظور باید بر روی کلید ایجاد شناسه کاربری کلیک کنید. در ضمن باید که کد امنیت درخواست شده توسط سامانه نیز وارد شود که عبارت است از حاصل جمع دو عدد نمایش داده شده، در غیر این صورت پیغام خطا مبنی بر صحیح نبودن حاصل جمع دریافت خواهید کرد.

راهنمای مجوز

 پس از کلیک، صفحه زیر باز خواهد شد:

راهنمای مجوز

 

پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، بر روی کلید «ثبت درخواست» کلیک کنید. تایید ایجاد شناسه کاربری توسط پست الکترونیک و یا تلفن به شما اطلاع داده خواهد شد.

 پس از فعال شدن شناسه کاربری و کلمه رمز، می‌توانید وارد سامانه شوید. به این منظور، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، شناسه کاربری و کلمه رمز‌تان را در قسمت مربوطه و پاسخ صحیح سوال امنیتی سامانه را نیز در محل خود وارد کنید و سپس بر روی کلید «تایید» کلیک نمایید.

راهنمای مجوز


پس از کلیک بر روی دکمه «تایید»، شما به میز کار الکترونیک خودتان هدایت خواهید شد که نمونه‌ای از آن را در شکل زیر مشاهده می‌کنید:

راهنمای مجوز

کلید‌های موجود در سمت راست صفحه، امکان پیمایش شما رد سامانه و پی‌گیری پرونده‌تان را فراهم می‌نمایند. طرز کار سامانه بسیار آسان است و شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی همانند پر کردن فرم‌های کاغذی، درخواست خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری، به سهولت ثبت کرده و سپس پرونده خود را پیگیری کنید.

این کلید‌ها کاملا گویای وظایفی که به عهده دارند می‌باشند، در صورتی که مراحل پرونده را همانطور که در راهنمای متقاضیان گفته شده طی کنید، بدون هیچ مشکلی در صفحه‌های سامانه راه خود را خواهید یافت. در زیر یک مثال از صفحه ثبت درخواست آورده شده است:

راهنمای مجوز

فراموش نکنید که در هر صفحه از سامانه و در هر مرحله از پرونده باشید با کلیک کردن بر روی کلید «میز کار الکترونیک» به صفحه اول میز کار الکترونیکی خودتان در سامانه باز می‌گردید.

 پس از ثبت درخواست و تکمیل اطلاعات خواسته شده، پرونده شما جهت بررسی برای کارشناسان دفتر موسیقی ارسال شده و شما با مراجعه به میز کار الکترونیک از مرحله بعدی در مورد پرونده خودتان آگاه خواهید شد. به طور مثال هنگام نیاز به ارسال مدارک اصلی، این مرحله از طریق میز کار الکترونیک شما به اطلاع تان خواهد رسید. کافی است که وارد سامانه شده و نسبت به قدم بعدی پرونده‌تان مطلع شوید.